Ciderman's September Box

Gastronomische selectie cider van Ciderwinkel voor restaurants ingezet in september 2025, onder meer bij Bertje Jens in Pieterburen (3x75cl / 5-8% alc). Deens, Engels en Frans.

Lees meer...
Aantal: 6

Enkele van de gerechten waar deze ciders bijkomen zijn Pkhali, Georgische voorgerechtjes met walnoten en groente, waar heel mooi oranje wijn past, maar in 'ons' geval wordt dat de oranje cider Danser Med Æbler. Van het Deense Drudgaard. Dat ciderhuis maakt een zachte, niet te zure natuurcider die acht maanden gemacereerd is op schillen van eigen Solaris- en Muscaris-druiven.

 

Bij de kerrie-bloemkoolsoep met amandelkruim en peterselieolie komt nummer 2 van de foto aan bod, Ripple van Little Pomona die onlangs voor het eerst door Ciderwinkel naar Nederland is gebracht. Deze niet-mousserende cider (zo was cider oorspronkelijk altijd) is gemaakt van 100% Egremont Russet. Dat is de chardonnay van de appelwereld, zo wordt gezegd. Erg vineus. Volgens de makers is het zelfs hún eigen chablis. In Amsterdam wordt deze geschonken in September Amsterdam.

 

Nummer 3 is een klassieke Franse brut die vers is geïmporteerd van het ciderhuis Manoir D'Apreval uit de buurt van Honfleur, met de naam L'Incontournable (De Essentièle). Na testen mooi te combineren met bijvoorbeeld gekarameliseerde uien-geitenkaas-tartelette en geroosterde aardappeltje met rode wijnsaus bijvoorbeeld, maar ook mooi bij diverse witschimmelkazen uit Normandië.

 

Kortom een gastronomisch trio. Cheers! 

 

 

0 sterren op basis van 0 beoordelingen